Michal Prokop a Framus Five na Kamínku 2020 | Penzion Kamínek

Michal Prokop a Framus Five na Kamínku 2020

Michal Prokop

22.8.2020/ Michal Prokop, vynikající zpěvák, který svou hudební kariéru spojil s kapelou Framus Five a hudebními žánry blues, rock a soul, vystoupí na venkovní scéně Penzionu Kamínek

Na afterparty zahraje kapela Jiří Schelinger Memory band.

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/623903115016083/

  • Kdy: 22. srpna 2020
  • Kde: venkovní scéna Penzionu Kamínek
  • Začátek akce: cca 20:00
  • Konec akce: cca 24:00
  • Vstupenky: v prodeji na místě v den koncertu

Michal Prokop a Framus Five

Michal Prokop zahájil svou kariéru už v době vysokoškolských studií v 60. letech. Jeho hudební osobnost má široký záběr činností – je skladatel, kytarista, moderátor, bývalý politik, dále je nositelem významných ocenění jako jsou Řád umění a literatury Francouzské republiky, titul nejlepší zpěvák 1. československého Beatového festivalu v Praze nebo zpěvák roku časopisu Melodie a držitel několika zlatých a platinových desek.
Framus Five se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. S nástupem normalizace v roce 1971 byla skupina rozpuštěna a v roce 1978 byla opět obnovena pod názvem Framus 5. Složení se často měnilo, lidé přicházeli a odcházeli, výchozí obsazení bylo následující: Michal Prokop, Ivan Trnka, Miki Bláha, Milan Vitoch, Rudolf Chundela. V roce 1984 se osudově potkali s básníkem Pavlem Šrutem a skladatelem Petrem Skoumalem, z této spolupráce vzniklo jedno z nejlepších českých alb 80. let Kolej Yesterday. Framus 5 se stal jednou z nejakceptovanějších skupin 80. let a výrazně ovlivnil minimálně dvě generace rockového publika.
Svou činnost skupina přechodně ukončila v roce 1990. V roce 2000 Framus 5 naplno obnovil svou koncertní činnost v této sestavě: Michal Prokop, Luboš Andršt, Jan Hrubý, Jan Kolář, Zdeněk Tichota, Pavel Razím, Jiří Šíma, Roman Kubát.


After párty: Jiří Schelinger Memory Band

bandzone: http://bandzone.cz/jirischelingermemoryband

Na všechny hudební fanoušky se těší personál Penzionu Kamínek.


Podmínky ochrany osobních údajů