Odyssea classic na Kamínku 2017 | Penzion Kamínek

Odyssea classic na Kamínku 2017

Plzeňská beatová legenda Odyssea classic vystoupí v rámci akce Muzika pro radost 2017 na venkovní scéně Penzionu Kamínek 11. srpna 2017. Začátek akce je cca 20:00 a konec cca 24:00.

Lístky jsou v prodeji na místě v den koncertu nebo předem po dohodě na recepci penzionu.

Odyssea

Plzeňská rocková líheň dala v 70. letech tuzemsku několik kvalitních tancovačkových kapel. Asi nejznámější z nich byla Koule, která se po letech hraní rozpadla a někteří její hráči přestoupili do nově vzniklé formace, která se nazvala Vozembouch. Od roku 1979 začala hudební sestava z Vozembouchu používat značku Odyssea.
Odyssea se na začátku 80. let stala asi nejoblíbenější českou zábavovou kapelou, ale jako jedna z mála souborů tohoto typu se dokázala prosadit i na koncertních pódiích. Důvod byl nasnadě – Západočeši měli totiž repertoár složený pouze z vlastních písniček; kolem roku 1983 se hovořilo, že jich je dokonce okolo sto třiceti.
Z jejich charakteru šlo také poznat, kdo je napsal – zatímco Andrejs skládal povětšinou tzv. „hitovky“ a Běhavý se orientoval na „tvrďárny“ pak Nový psal většinou skladby melodičtější, vyhovující jeho hlasovému naturelu. O texty se staral kromě Nového a Andrejse také Pavel Půta, známý z folkového dua Půta-Staněk.

Odysseu lze považovat za jednu z nejlepších tuzemských tancovačkových kapel hlavně proto, že obvyklou instrumentální dovednost souborů tohoto typu nevyužila jen k přehrávání repertoáru zahraničních rockových hvězd, ale dokázala se prosadit vlastní, hodně nadprůměrnou tvorbou. I když její skladby nepředstavovaly žádné novum, přesto svojí kvalitou vysoko přesahovaly písničkové pokusy obdobných skupin.

bandzone: http://bandzone.cz/odyssea

web: http://www.odyssea-rock.cz/

 

After párty: Jiří Schelinger Memory Band

bandzone: http://bandzone.cz/jirischelingermemoryband

Na všechny hudební fanoušky se těší personál Penzionu Kamínek.