Zima v Novohradských horách | Penzion Kamínek

Zima v Novohradských horách

Zima klepe na dveře, blíží se Vánoce a Silvestr. My také nezahálíme a kromě Silvestrovských pobytů, jsme pro Vás připravili přehled zimních kulturních akcí a tipů na výlety v okolí Nových Hradů.

Letos v zimě otevře své brány Státní hrad Nové Hrady, který připravil speciální prohlídky v duchu první poloviny 20. století. Na zimní prohlídkové trase si budete moci prohlédnout nejatraktivnější prostory hradu, kterými jsou „Buquoyský archiv“ a knihovna. Zde bude ke shlédnutí unikátní výstava novohradského skla. Při prohlídce navštívíte také byt panského úředníka.

Prohlídky se konají každou středu a pátek po celý listopad a prosinec až do 21.12.2013. Od 30.listopadu do 15. prosince se každou sobotu a neděli můžete těšit také na tradiční adventní prohlídky s výkladem vánočních zvyků. Jedna speciální adventní prohlídka navíc proběhne i 29.12.2013. Takže si jí můžete zpestřit silvestrovský pobyt na Penzionu Kamínek.

1.12.2013 se uskuteční zpívání u vánočního stromu na nádvoří zámku v Nových hradech. Poté bude možné navštívit empírový zámek Nové hrady, kde sídlí akademické univerzitní centrum a běžně tak není přístupný.

Svátek sv. Mikuláše v Nových Hradech oslavíme 5. 12. na náměstí Čertovsko-Mikulášským rejem a 7. prosince Čertovským kováním v kovárně. Dobročinné vánoční trhy na náměstí a v klášteře proběhnou v neděli 8. prosince. 15.12.2013 se v Kulturně-spolkovém domě v Nových Hradech koná společenský večer s Vánočním koncertem.

Pokud se rozhodnete konec roku a Silvestr 2013 prožít na penzionu Kamínek, můžete kromě silvestrovské oslavy vyrazit také na lyžovačku do nedalekých rakouských lyžařských středisek Karlstift a Harmanschlag. Za návštěvu stojí také rakouský aquapark v Gmündu. Zde si přijdou na své jak rodiny s dětmi, které si chtějí zadovádět v bazénu a na tobogánech. Stejně tak i páry, které upřednostní odpočinek a relaxaci v místním welness nebo v saunovém areálu.